fbpx
Būsto paskola - finansinis sprendimas jūsų svajonių namams

Būsto paskolos su subsidija

Norėdami gauti valstybės subsidiją būsto kreditui, jūs turėsite kreiptis į savivaldybę, kurioje esate deklaravę savo gyvenamąją vietą ir gauti nustatytos formos pažymą (originalą) apie tai, kad galite pretenduoti į subsidiją, ir kitus reikiamus dokumentus. Savivaldybės išduota pažyma kredito davėjui turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

Jei šiuo metu dirbate ir pretenduojate į valstybės subsidiją bei svarstote apie būsto paskolą, užpildykite šiame puslapyje esančią užklausos formą „GAUTI PASIŪLYMĄ!“, po kurios gavimo susisieksime su Jumis, atliksime Jūsų finansinės būklės įvertinimą ir galėsime pateikti atsakymą ar galėtumėte gauti būsto kreditą ir kokiomis sąlygomis. Žinodami savo finansines galimybes galėsite ieškotis būsto ir kreiptis į savivaldybę dėl subsidijos. Vėliau, kai jau būsite išsirinkę būstą ir turėsite savivaldybės išduotą pažymą galėsime Jums padėti ir tarpininkauti būsto paskolos gavimo procese ir derėtis su kreditoriais dėl geriausių Jums būsto paskolos sąlygų.

Bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų.

Valstybės iš dalies kompensuojamas būsto kreditas.

Gali gauti šeimos ir asmenys, pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą turintys teisę į valstybės paramą būstui. Suteikiama 10 arba 20 proc. valstybės subsidija gali būti panaudota daliai iš būsto kredito ar pradinio įnašo daliai padengti.

Kreditas gali būti suteikiamas pirmajam būstui įsigyti, statyti ar rekonstruoti, pritaikyti neįgaliųjų poreikiams.

Pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą taip pat yra nustatyta, kad valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą gali gauti šeimos ir asmenys, jei jų turimas turtas ar pajamos yra mažesni negu nustatyti tokie dydžiai:

<Pajamų ir turto dydžiai apskaičiuoti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. sausio 1d. nustatytą valstybės remiamų pajamų dydį, kuris ateityje teisės aktuose nustatyta tvarka gali būti keičiamas>

  • asmens be šeimos grynosios metinės pajamos 11 264 Eur, turtas – 16 512 Eur;
  • dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 15 744 Eur, turtas – 33 536 Eur;
  • keturių ir penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 18 944 Eur,  turtas – 44 672 Eur;
  • šešių ir daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 3 200 Eur, turtas vienam asmeniui – 10 624 Eur.

Būsto kreditas pirmam būstui įsigyti su valstybės paskata jaunoms šeimoms

Subsidija teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymu ir Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikimo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

Pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms finansinė paskata (subsidija) skiriama būsto kredito daliai apmokėti arba pradinei įmokai padengti. Subsidijos dydis apskaičiuojamas nuo būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos ir yra toks:

  • jaunoms šeimoms, neauginančioms vaikų ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba),  – 15 proc.
  • jaunoms šeimoms, auginančioms vieną vaiką ar vieną vaiką, kuriam nustatyta nuolatinė globa (rūpyba),  – 20 proc.
  • jaunoms šeimoms, auginančioms du vaikus, kuriems (ar vienam iš jų) gali būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba),  – 25 proc.
  • jaunoms šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, kuriems (ar vienam iš jų) gali būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba),  – 30 proc.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias <abbr title="Hiperteksto žymėjimo kalba">HTML</abbr> žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*