fbpx
  • Būsto kredito suma iki 85 % turto vertės
  • Grąžinimo terminas iki 30 metų
  • Palūkanos nuo 1,65% +EURIBOR
  • Kategorija Būsto paskolos

Paskola namo statybai

Būsto paskola namo statybai išduodama kiek kitokia tvarka nei standartinės būsto paskolos. Tokia paskola išduodama etapais. Ypač svarbi yra statybų eiga, nes vertinamas kiekvienas etapas ir nuo jo priklauso tolimesnis finansavimas. Pirmasis etapas – žemės sklypo įsigijimas ir projektavimas. Antrasis etapas yra pamatų ir karkaso statyba. Trečiajam etapui priskiriami stogo, fasado ir vidaus apdailos darbai. Paskutinis etapas – techninių sistemų įrengimas ir galutinis objekto patikrinimas. Kiekvienam etapui yra nustatytas maksimalus finansavimo dydis ir terminas, kurio reikia laikytis. Jei statybos vyksta greičiau ar lėčiau nei numatyta, reikia informuoti banką ir suderinti pakeitimus, tad mes, kaip paskolų brokeriai, galime šiuos darbus atliktu už jus.

Tos būsto paskolos, kurios imamos siekiant užbaigti statybas, išduodamos įvertinus esamą objekto vertę, užbaigtumo lygį ir likusius darbus. Tokiu atveju, bankas gali išduoti vieną sumą, kurią reikia panaudoti per nustatytą laikotarpį. Jei statybos nebus užbaigtos per tą laikotarpį, bankas ar unija gali imti papildomus mokesčius arba nutraukti paskolos sutartį. Todėl, prieš imant tokio tipo paskolą, reikia turėti aiškų statybų planą ir biudžetą, kad nebūtų nenumatytų išlaidų ar vėlavimų. Jeigu jums reikalinga tokia būsto paskola, tuomet galite kreiptis į mus, o mes pateiksime visą reikalingą informaciją.

Sąlygos:

Svarbu žinoti, kad būsto paskola neišduodama siekiant gauti finansavimą nelegalių statinių statyboms. Tai reiškia, kad statomas objektas turi būti registruotas ir atitikti visus statybos ir urbanistikos reikalavimus. Be to, reikia turėti visus būtinus leidimus ir sutikimus iš atitinkamų institucijų ar aplinkinių kaimynų. Jei bankas kreditorius nustatys, kad statybos vyksta nelegaliai arba pažeidžiant statybos taisykles, jis gali nedelsiant sustabdyti finansavimą ir reikalauti grąžinti visą paskolos sumą su palūkanomis.

Būsimos paskolos dydį lems įvairūs faktoriai, tokie kaip jūsų pajamos, išlaidos, kredito istorija, turimas pradinis įnašas, planuojamas būsto plotas, statybos darbų kokybė ir kaina, statybos trukmė ir kt. Bankas ar kredito unija atliks jūsų kreditingumo ir būsto vertės analizę ir nustatys, kokią paskolos sumą ir palūkanų normą jums gali pasiūlyti. Paprastai, būsto paskola namo statybai sudaro ne daugiau kaip 85% būsto vertės, o pradinis įnašas turi būti bent 15%.

Norite pasitarti?

Pabrėžiame, visos bankų paskolos, kurios išduodamos būtent statybų procesams užbaigti, išduodamos tik po reikalingų dokumentų pateikimo ir reikalavimų įgyvendinimo. Mūsų paskolų brokeriai gali padėti pasirinkti tinkamiausią paskolos variantą, pateikti paskolos paraišką, surinkti ir pateikti visus reikiamus dokumentus, sekti statybų eigą ir ataskaitas, konsultuoti jus dėl visų klausimų, susijusių su paskola ir statybomis.