fbpx
Paskola su subsidija ir kuo ji naudinga

Paskola su subsidija: sužinokite, kokius privalumus ji suteikia

Jei svajojate apie savo nuosavą būstą, bet neturite pakankamai lėšų jo įsigijimui, natūralu, kad galbūt svarstote apie galimybę pasinaudoti būsto paskola. Tačiau, ar žinote, kad yra ir kitas variantas, kuris gali padėti sumažinti jūsų finansinę naštą ir palengvinti būsto įsigijimą? Tai yra paskola su subsidija, kurią valstybė teikia jaunoms šeimoms ir kitoms socialinėms grupėms, kurios atitinka tam tikrus kriterijus. Šiame straipsnyje mes jums papasakosime, kas yra paskola su subsidija, kam ji skirta, kaip ją gauti ir kokius privalumus ji suteikia.

Paskola su subsidija – kas tai?

Paskola su subsidija yra valstybės iš dalies kompensuojama būsto paskola, kurią galima gauti iš bankų ar kitų kredito įstaigų. Tai reiškia, kad valstybė moka dalį jūsų paskolos sumos ir taip sumažina jūsų mėnesines įmokas ir bendrą grąžinamą sumą. Paskolos su subsidija dydis priklauso nuo jūsų šeimos sudėties, pajamų, turto ir būsto vietos. Šeimos gali tikėtis paramos, kuri siekia nuo 10 iki 20 proc. paskolos sumos. Subsidiją gavę asmenys ir šeimos turi galimybę ją panaudoti būsto įsigijimui arba jo daliniam apmokėjimui, kai kalba eina apie pradinės įmokos padengimą. 

Kam skirta ši paskola? 

Paskola su subsidija skirta jaunoms šeimoms ir kitoms socialinėms grupėms, kurios nori įsigyti savo pirmąjį būstą ir atitinka tam tikrus kriterijus. Valstybės parama būsto įsigijimui yra teikiama šeimoms, kurios atitinka nustatytus kriterijus. Vienas iš jų yra amžius: šeimoje abu sutuoktiniai arba vienišas tėvas ar motina turi būti jaunesni nei 35-erių metų. Kitas kriterijus yra vaikų skaičius: šeima turi turėti bent vieną vaiką. Dar vienas kriterijus yra pajamų ir turto dydis: jie turi neviršyti leistinos ribos. Tik tuomet šeimos gali kreiptis dėl valstybės paramos pirmajam būstui įsigyti.

Paramos gali prašyti ir neįgalieji arba jų turinčios šeimos, jeigu jų namai niekada nebuvo pritaikyti taip, kad atitiktų neįgaliųjų poreikius. Tokiems asmenims valstybė suteikia paramą būstui rekonstruoti. 

Kaip gaunama paskola su subsidija? 

Norint gauti paskolą su subsidija, reikia užpildyti prašymą internetu arba tiesiogiai savivaldybėje, kurioje gyvenate. 

Norint pateikti paramos prašymą, reikia:

  • Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba būstą pirkimui ir statybai, arba sklypą būsto statybai. 
  • Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje. 
  • Savivaldybė per 10 darbo dienų suformuoja pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma nesuformuojama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, bet prašymo pateikimo metu sutuoktiniai buvo ne vyresni kaip 36-erių metų, jie atitinka kriterijus. 
  • Kai suformuojama pažyma, jauna šeima per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą
  • Kredito įstaiga per keturis mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima. 
  • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai, jeigu būstas perkamas. Būsto statybų atveju subsidija išmokama pabaigus statybas. 

Kokius privalumus turi paskola su subsidija? 

Paskola su subsidija turi daug privalumų, kurie padeda lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą ir sutaupyti pinigų. Štai kai kurie iš jų: 

Mažesnės mėnesinės įmokos. Kadangi valstybė subsidijuoja dalį jūsų paskolos sumos, jūsų mėnesinės įmokos bus mažesnės.

Mažesnė bendra grąžinama suma. Kadangi valstybė subsidijuoja dalį jūsų paskolos sumos, jūsų bendra grąžinama suma bus mažesnė nei be subsidijos. Tai reiškia, kad jūs turite sumokėti mažiau palūkanų už savo paskolą. 

Lankstesnės paskolos sąlygos. Jums gali būti suteiktos lankstesnės paskolos sąlygos nei be subsidijos. Pavyzdžiui, jums gali būti leista turėti didesnę pradinę įmoką arba ilgesnę paskolos trukmę. Taip pat jums gali būti leista anksčiau arba vėliau pradėti mokėti savo paskolą arba keisti savo paskolos grafiką. Šios lankstumo galimybės gali padėti jums prisitaikyti prie savo finansinės situacijos ir poreikių.

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kas yra paskola su subsidija, galite susisiekti su mumis. Turėdami ilgametę patirtį, padedame jums sužinoti viską apie būsto įsigijimo galimybes ir randame geriausią sprendimą! 

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias <abbr title="Hiperteksto žymėjimo kalba">HTML</abbr> žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*