fbpx
Paskolos būstui su subsidija | Butų paskola - Paskola butui

Kreditorius kiekvieną paraišką suteikti paskolą įvertina individualiai, atsižvelgdamas į Jūsų pajamas, jų struktūrą ir tvarumą, išlaikytinių skaičių. Jau turimų finansinių įsipareigojimų – vartojimo paskolų, lizingų automobiliui ir pan. – dydis ir terminai turi didelę įtaką vertinant Jūsų finansines galimybes. Lietuvos banko patvirtinti Atsakingojo skolinimo nuostatai, numato, kokius kriterijus turi atitikti asmenys, norintys gauti būsto paskolą ir jų turi laikytis visos finansų įstaigos (plačiau galite pasiskaityti skiltyje Informacija – „Atsakingo skolinimo nuotatai“ ir jų pakeitimas). Svarbiausia žinoti, kad visi finansiniai įsipareigojimai, įskaitant ir būsimą paskolos įmoką, turi sudaryti ne daugiau kaip 40 proc. asmens ar šeimos gaunamų pajamų. Todėl jeigu jau turite finansinių įsipareigojimų, būsto paskolai galėsite skirti atitinkamai mažesnę pajamų dalį. Svarbu įvertinti ir gaunamų pajamų tvarumą, kuris aktualiausias nepastovaus dydžio pajamas gaunantiems gyventojams, pavyzdžiui,  gaunantiems individualios veiklos pajamas, dienpinigius ar komadiruotpinigius, nuomos pajamas, pajamas pagal autorines sutartis ar dividendus. Kreditorius vertins, koks yra asmens darbo pobūdis ir jo specializacija, kokio dydžio bus jo potencialios pajamos. Jeigu Jūsų pajamos stipriai svyruoja, kreditorius gali vertinti Jūsų pajamas konservatyviau. išmintinga būsto paskolai paskirti mažesnę pajamų dalį, kad įmoką galėtumėte sumokėti net ir finansiškai sudėtingesniu metu.

Taip pat imat būsto paskolą reikės turėti nuosavų lėšų pradiniam įnašui – ne mažiau kaip 15 proc. būsto kainos, o kreditoriaus suteikiama paskola negalės viršyti 85 proc. prekamo būsto kainos arba vertės, priklauomai, kuri yra mažesnė. Perkant senesnės statybos būstą, pradinio įnašo suma gali siekti ir iki 30 proc. būsto kainos.

Kadangi kreditoriai paskolos gavėjų pajamas vertina skirtingai, taip pat taiko skirtingą kredito/užstato santykį (LTV) nuo kurio priklauso pradinio įnašo dydis, siūlome kreiptis į mus – nepriklausomus būsto paskolų tarpininkus – ir mes įvertinsime kokią maksimalią paskolos sumą galėtumėte gauti ir rasime Jums optimaliausią sprendimą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias <abbr title="Hiperteksto žymėjimo kalba">HTML</abbr> žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*