fbpx
Paskola butui: kaip ją užsitikrinti

Paskola butui: kaip ją užsitikrinti

Nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje yra sparčiai auganti ir nuolat kintanti. Daugelis žmonių svajoja apie nuosavą būstą, tačiau ne visi gali sau jį leisti. Todėl dažnai tenka kreiptis į bankus ar kredito unijas dėl būsto paskolos. Tačiau, kaip pasirinkti tinkamą paskolos teikėją, kokių reikalavimų laikytis ir kaip padidinti savo galimybes gauti paskolą – didelis iššūkis. Pateikiame pagrindinius patarimus, į kuriuos atsižvelgę lengviau užsitikrinsite, kad paskola butui ar kitam NT būtų išduodama be nesklandumų. 

Paskola butui ar kitam NT turi būti imama pagal galimybes

Prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos, turite aiškiai žinoti kokio tipo ir dydžio būstą norite įsigyti, kokia yra jo rinkos vertė ir kiek galite skirti pradiniam įnašui. Taip pat svarbu apskaičiuoti savo pajamas ir išlaidas, kad žinotumėte kokią mėnesinę paskolos įmoką galite mokėti. Jei neturite pakankamai lėšų pradiniam įnašui arba norite sumažinti savo finansinę naštą, galite ieškoti valstybės subsidijuojamų ar kompensuojamų būsto kreditų, kurie užtikrina palankesnes sąlygas. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ne visais atvejais paskola butui išduodama tokio dydžio, kokio pageidauja klientas. Kredito teikėjams mažai rūpi klientų norai – jie žiūri į kliento galimybes.

Pasirinkti tinkamą paskolos teikėją 

Lietuvoje yra daug bankų ir kredito unijų, kurie teikia būsto paskolas. Kiekvienas iš jų turi savo privalumus ir trūkumus, todėl reikia atidžiai lyginti jų pasiūlymus ir sąlygas. Svarbiausi kriterijai, kuriuos reikia vertinti, yra: 

 • Paskolos suma ir terminas: kokią sumą galite gauti ir per kiek laiko turite ją grąžinti. 
 • Palūkanų norma: kokia yra metinė palūkanų norma ir ar ji yra fiksuota ar kintama. 
 • Sutarties mokestis: kiek reikia sumokėti už paskolos suteikimą ar padidinimą. 
 • Įsipareigojimo mokestis: kiek reikia sumokėti už tai, kad kreditorius laiko jums rezervuotą paskolos sumą. 
 • Užstatas: kokio tipo nekilnojamasis turtas turi būti užtikrintas paskolai gauti. 
 • Draudimas: ar reikia drausti užstatytą turtą ar savo gyvybę. 
 • Lankstumas: ar galima atidėti paskolos grąžinimą, atlikti dalinius ar pilnus ankstyvus mokėjimus, keisti mokėjimo datą ar sąskaitą. 
 •  

Mes rekomenduojame naudotis internetinėmis būsto paskolų skaičiuoklėmis, kurios leidžia preliminariai įvertinti galimą pasiskolinti sumą bei potencialias kredito įmokas. Taip pat verta kreiptis į kelis skirtingus paskolos teikėjus ir gauti individualius pasiūlymus, kurie atsižvelgia į jūsų konkrečią situaciją ir poreikius. Jeigu vis dėlto baiminatės, kad kai kurias sąlygas galite pražiūrėti, tuomet kviečiame kreiptis į mus. Mes pasirūpinsime, kad paskola butui, kurį norite įsigyti, būtų pasirenkama geriausiomis sąlygomis. 

Parengti reikalingus dokumentus ir pateikti paraišką

Kai jau nusprendėte iš kurio paskolos teikėjo norite gauti būsto paskolą, turite parengti ir pateikti reikalingus dokumentus. Paprastai jums reikės: 

 • Asmens dokumento (asmens tapatybės kortelės arba paso). 
 • Pajamų patvirtinimo (pajamų deklaracijos, darbo sutarties, darbdavio pažymos ar kitų dokumentų, kurie įrodo jūsų reguliarias pajamas). 
 • Išlaidų patvirtinimo (kredito ar lizingo sutarčių, komunalinių mokesčių sąskaitų, gyvenimo draudimo poliso ar kitų dokumentų, kurie rodo jūsų reguliarias išlaidas). 
 • Turto vertinimo ataskaitos (jei jau išsirinkote būstą, kurį norite įsigyti, turite užsisakyti jo rinkos vertinimą iš licencijuoto turto vertintojo). 
 • Kitų dokumentų, kuriuos gali paprašyti paskolos teikėjas (pvz., nuotraukų, planų, sutarčių ar kitų dokumentų, susijusių su būstu). 
 •  

Dokumentus galite pateikti tiesiogiai banko padalinyje arba internetu. Paskolos teikėjas per tam tikrą laiką (paprastai kelias dienas) įvertins jūsų paraišką ir praneš jums apie savo sprendimą. Jei jūsų paraiška bus patvirtinta, galėsite pasirašyti kredito sutartį.  

Klientams visada akcentuojame, kad pasirinkus mūsų paslaugas, jiems nereikės gilintis į tai, kokius dokumentus pateikti ir kaip juos gauti. Mūsų konsultantai pateikia padės jums sutaupyti laiko ir energijos, pateikdami visą svarbiausią informaciją, o taip pat patikrindami ar viskas tinkamai  paruošta dar prieš paraiškos pateikimą. 

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias <abbr title="Hiperteksto žymėjimo kalba">HTML</abbr> žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*