fbpx
Būsto paskolos dokumentų rinkimas

Dažniausios būsto paskolos klaidos 

Būsto paskolos išlieka viena iš populiariausių bei svarbiausių finansavimo priemonių Lietuvoje. Daugelis žmonių svajoja apie savo nuosavą būstą, tačiau ne visi žino kaip tinkamai pasiruošti prieš kreipiantis dėl šio kredito tipo. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime patarimais ir rekomendacijomis kokių klaidų vengti, kad jūsų būsto paskolos gavimo procesas būtų sklandus ir sėkmingas. 

Būsto paskolos paraiškos teikimo metu turite žinoti savo finansinę situaciją  

Prieš kreipiantis dėl būsto paskolos, labai svarbu įvertinti savo finansinę padėtį ir galimybes. Tai reiškia, kad turite žinoti savo pajamas, išlaidas, įsipareigojimus, kredito istoriją ir kredito reitingo įvertinimą. Šie duomenys padės jums suprasti kokią paskolos sumą galite pasiskolinti ir kokių palūkanų galite tikėtis. Be to, tai padės jums apskaičiuoti savo pradinį įnašą ir mėnesines įmokas. 

Nežinodami savo finansų , galite susidurti su keletu problemų. Pavyzdžiui, jei kreipsitės dėl per didelės paskolos sumos, kuri viršija jūsų pajamų ir išlaidų santykį, bankas gali atmesti jūsų paraišką, siūlyti mažesnę sumą arba didesnes palūkanas. Jei turite blogą kredito istoriją arba žemą kredito reitingo įvertinimą, būsto paskolos teikėjas gali taip pat atsisakyti suteikti jums paskolą arba reikalauti papildomų garantijų ar užstato. Jei nesugebėsite mokėti mėnesinių įmokų laiku, galite prarasti savo būstą arba susidurti su delspinigių ir baudų mokėjimu. 

Todėl labai rekomenduojame pasinaudoti internetinėmis skaičiuoklėmis, kurios leidžia preliminariai įvertinti galimą pasiskolinti sumą bei potencialias kredito įmokas. Taip pat verta pasitikrinti savo kredito istoriją ir reitingo įvertinimą, kad galėtumėte iš anksto pašalinti bet kokius neigiamus faktorius ar klaidas. Bet kokiu atveju, kreipiantis į mus, šie aspektai bus įvertinti ir mes jums pateiksime detalesnę informaciją apie jūsų finansines galimybes. 

Atmestinai rinkti dokumentus- didžiulė klaida  

Kreipiantis dėl būsto paskolos, reikia pateikti daugybę dokumentų, kurie patvirtina jūsų tapatybę, pajamas, išlaidas, įsipareigojimus, nekilnojamojo turto vertę ir kitus duomenis. Jei neturėsite visų reikiamų dokumentų, tai gali trukdyti sklandžiam prašymo pateikimui arba apsunkinti jūsų būsto paskolos gavimo procesą. Kreditorius gali paprašyti papildomų dokumentų arba patikrinimų, kurie gali užimti daug laiko. Be to, jei pateiksite netikslius arba klaidingus dokumentus, paskolos teikėjas gali sumažinti jūsų patikimumą arba netgi atsisakyti suteikti jums paskolą. 

Todėl labai svarbu iš anksto išsiaiškinti kokių dokumentų reikia konkrečiam kreditoriui ir konkrečiai paskolai bei pasiruošti juos iš anksto. Įprastai reikalingi šie dokumentai: 

  • Asmens dokumentas (paso arba asmens tapatybės kortelės kopija); 
  • Pajamų deklaracija arba darbo sutartis; 
  • Banko išrašai arba kitos pajamų patvirtinimo formos; 
  • Gyvenamosios vietos deklaracija arba nuomos sutartis; 
  • Nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita arba pardavimo – pirkimo sutartis; 
  • Kredito istorijos išrašas arba kredito vertinimo pažyma; 
  • Kitų įsipareigojimų (paskolų, lizingo, komunalinių mokesčių ir kt.) patvirtinimai. 

Dažniausia klaida dėl būsto paskolos – neįsigilinti į sąlygas 

Būsto paskolos yra ilgalaikis ir didelis finansinis įsipareigojimas, kuris turės įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir planams. Todėl labai svarbu įsigilinti į paskolos sąlygas ir nesutikti su bet kokiu pasiūlymu, kurį gaunate iš kreditorių.

Būsto paskolos sąlygos gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo, paskolos sumos, termino, palūkanų normos, mokesčių, draudimo ir kitų veiksnių. Jei nesuprasite visų šių sąlygų ir jų pasekmių, galite susidurti su nepageidaujamomis situacijomis ateityje. Pavyzdžiui, jei pasirinksite kintamą palūkanų normą, galite mokėti daugiau palūkanų nei tikėjotės, jei tarpbankinė palūkanų norma pakils. Jei nesumokėsite draudimo mokesčio, galite prarasti savo būstą, jei atsitiks nelaimingas įvykis. Jei nežinosite savo, kaip paskolos gavėjo, teisių ir pareigų, galite būti apgauti arba nukentėti nuo kreditoriaus padarytų klaidų. 

Todėl labai rekomenduojame atidžiai perskaityti visus paskolos dokumentus ir sutartis, kuriuos gaunate iš kredito teikėjo ir užduoti mums klausimus apie viską, kas jums neaišku arba kelia abejonių. Taip pat verta palyginti skirtingų bankų ir kitų paskolų teikėjų siūlomas sąlygas ir pasirinkti tą paskolos variantą, kuris labiausiai atitinka jūsų poreikius ir galimybes. 

Kreipdamiesi į mus dėl būsto paskolos gavimo, galite būti tikri, kad visų šių išvardytų klaidų pavyks išvengti. Mūsų tikslas yra pasirūpinti kiekvienu klientu taip, kad jis galėtų džiaugtis savo naujais namais nesukant galvos dėl finansinių ar teisinių niuansų. Tad, jeigu pageidaujate išvengti nereikalingo galvos skausmo – nesivaržykite ir kreipkitės į mus

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias <abbr title="Hiperteksto žymėjimo kalba">HTML</abbr> žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*